مراقب علائم حمله قلبی باشید

بیشتر اوقات ، شما تمایل دارید چنگ زدن گاه به گاه قفسه سینه را جدی بگیرید زیرا طبق تصورات اجتماعی ، شما فکر می کنید که ممکن است منجر به ایست قلبی شود. و اینجاست که شما خودتان را اشتباه می گیرید. همه مشکلات قلبی در قفسه سینه شما اتفاق نمی افتد ، علائم نگران کننده دیگری نیز در سایر قسمت های بدن شما وجود دارد که مستقیماً با قلب شما ارتباط دارد ، به ویژه اگر اضافه وزن دارید ، دیابتی هستید ، کلسترول بالا دارید یا فشار خون دارید. این مقاله چهار مشکلی را که باید مراقب آنها باشید تا مسائل مربوط به قلب را دور نگه دارید ، ذکر می کند. ادامه مطلب را بخوانید!

ناراحتی معده ، حالت تهوع و سوء هاضمه

اگر برای مدت طولانی تری در معده خود احساس بیماری کرده اید و سوزش معده به صورت دوره ای دارید ، علائم بلافاصله توجه پزشک را جلب می کند! آروغ زدن ، استفراغ و ناراحتی مداوم در شکم شما در نهایت می تواند منجر به حمله قلبی نیز شود. اینها علائم حمله قلبی کمتری هستند و زنان بیشتر احتمال دارد چنین مواردی را گزارش کنند. یک درد چاقو در قسمت فوقانی یا وسط شکم برای بیش از چند دقیقه می تواند منجر به دکتر متخصص قلب در مشهد حمله قلبی شود حتی بدون این که به شما این فرصت را بدهید که حدس بزنید برخورد با یک بیماری مزمن چگونه است.

سرگیجه

احساس سرگیجه و سبکی سر یکی دیگر از علائم ناراحت کننده مربوط به مشکلات قلبی است. احساس ضعف چطور؟ معمولاً چنین مواردی زمانی اتفاق می افتد که خون رسانی به مغز شما به پایین ترین سطح ممکن کاهش یافته است. اما چندان اهمیتی نمی دهید که بدانید این امر به دلیل غیرطبیعی بودن ضربان قلب شما اتفاق افتاده است ، زیرا قلب شما نمی تواند خون را به اندازه کافی پمپ کند ، شاید به دلیل تنگ شدن دریچه یا افت سریع و موقت فشار خون. احساس ناراحتی یا سرگیجه هنگام ایستادن سریع ، همه نشان می دهد که قلب شما در آستانه نارسایی است و باید به زودی با متخصص قلب مشورت کنید.

ضعف بی دلیل

آیا در انجام کارهای ساده روز به راحتی خسته می شوید؟ آیا بدن شما حتی در حین انجام فعالیتهایی که قبلاً دوست داشتید در آنها شرکت کنید ، تسلیم می شود؟ همه اینها نیاز به توجه فوری متخصص قلب دارد! مشکل در انجام کارهای روزمره مانند بالا رفتن از پله ، راه رفتن ، حمل مواد غذایی نشان دهنده نارسایی قلبی است. افزایش خستگی در نتیجه ضعف ماهیچه ها و بافت هایی است که قادر به عملکرد خوب نیستند زیرا توانایی پمپاژ خون قلب کاهش یافته است.

سرفه تولید کننده مخاط سفید یا صورتی است

یک سرفه طولانی مدت که مخاطی با رنگ صورتی یا سفید ایجاد می کند ، مستقیماً با مشکلات قلبی مرتبط است. سرفه کردن مخاط کف آلود نشان می دهد که شما در حال کوتاه آمدن از زندگی هستید زیرا قلب شما به سرعت بدتر می شود. با این حال ، این در مورد نارسایی های قلبی ناگهانی اتفاق می افتد که باعث تجمع مایع در ریه ها می شود و در نهایت منجر به تنگی نفس ، ضربان قلب سریع و سرفه می شود. اکثر بیماران به دلیل حملات احتقانی قلبی به دلیل ناآگاهی می میرند. بنابراین بسیار مهم است که بلافاصله پس از سرفه کردن مخاط صورتی با یک متخصص قلب تماس بگیرید.