گلهای خوراکی باغ

همه ما از طعم و رضایت شگفت انگیز حاصل از پرورش میوه و سبزیجات خانگی آگاهیم ، اما مردم غالباً از تنوع گل های باغ های خود که خوراکی هم هستند شگفت زده می شوند. بعضی از گل ها طعم فلفلی قوی دارند و بنابراین برای افزودن طعم به غذاهایی مانند سالاد مناسب هستند ، بعضی دیگر طعم شیرینی دارند و می توانند در کیک ها و سایر غذاهای شیرین استفاده شوند و بعضی دیگر فقط زیبا به نظر می رسند و می توانند به عنوان یک تزیین تزئینی خوراکی استفاده شوند.

جمع آوری و تهیه گل

بسیاری از گلهایی که می توانید بخورید یا در پخت و پز استفاده کنید ، می تواند در کنار گیاهان دیگر در یک تخت گل پرورش داده شود یا با سبزیجات در باغ سبزیجات شما ترکیب شود. در واقع بسیاری از گلهای خوراکی گیاهان خوبی برای سبزیجات ایجاد می کنند ، مانند گل همیشه بهار که می تواند در سالاد استفاده شود و همچنین در جلوگیری از آفات نیز مثر است. مانند اکثر محصولات تازه ، بهترین زمان برای چیدن گلهای خوراکی اولین کاری است که صبح هنگام شبنم خشک شده است. بعضی از گلها را می توان به طور کامل خورد و استفاده کرد ، اما بعضی دیگر ، به خصوص آنهایی که سرشان مانند گل مروارید است ، باید فقط از قیمت گل میخک هندی  گلبرگ استفاده کنید که باید به آرامی برداشته شود. هنگامی که سر گل خود را برداشتید و هرگونه گلبرگ را خارج کردید ، می توانید آنها را در یک کیسه پلاستیکی در یخچال نگهداری کنید و برای چند ساعت تازه بمانند. وسوسه نشوید که گلها را بشویید زیرا به راحتی به آنها آسیب می رساند. اگر به نظر می رسد قبل از اینکه بخواهید از آنها پژمرده شوید ، آنها را درون یک لیوان آب بریزید و این باعث احیای آنها می شود.

چند گل باغ خوراکی معمولی

بهترین گلها برای استفاده در یک قطعه سبزیجات یک ساله هستند زیرا عمر آنها کوتاه است و بنابراین در کاشت یا طرح تناوب محصول تداخل چندانی نخواهد داشت. سالانه هایی که به راحتی بذر خود را می گیرند به ویژه مطلوب هستند زیرا متوجه خواهید شد که آنها سال به سال ظاهر می شوند و دیگر مجبور نیستید بذر خریداری کنید. هر کسی که در مکان نامناسبی ظاهر شود به راحتی قابل پیوند است. نمونه های خوب گل های همیشه بهار و نسترن است.

گل همیشه بهار یا گل همیشه بهار یک گیاه مقاوم یک ساله و خوب برای باغ سبزیجات است. از گلبرگهای نارنجی روشن آن می توان برای تزیین سالاد استفاده کرد. Nasturtium یکی دیگر از سالانه های خود بذر مقاوم است. گلهای آن از زرد تا قرمز عمیق است و طعم فلفلی خوشمزه ای به سالادها می دهد و همچنین بسیار تزئینی است. گل های گل گاوزبان به ویژه آبی کم رنگ زیبا هستند. آنها را در وسط یک مکعب یخ بیرون می آورم تا به تندیس های تابستانی و سایر نوشیدنی ها اضافه شوم. شمعدانی معطر “Attar of Roses” وقتی به عنوان پایه کیک استفاده می شود ، عطر و طعم لیمو اضافه می کند. دل پیچه یا ویولا به اندازه کافی کوچک است که به صورت کامل خورده می شود و هنگامی که به عنوان تزیین ، سالاد یا در تکه های یخ منجمد می شود بسیار تزئینی است. دسته های بنفش و صورتی گل مریم گلی نیز تزیین زیبایی ایجاد می کند.

گلبرگ های سفید bellis perennis یا گل دیزی یک تزیین رنگی برای سوپ ها ، سالادها یا سایر غذاهای خوش طعم درست می کنند. بیشتر گیاهان آنتوس یا صورتی ها طعمی دلچسب مانند میخک تند دارند و می توانند به سوپ ها یا کیک ها اضافه شوند. گل های گل مغربی بسیار شبیه کاهو هستند و به همین ترتیب به سالاد سبز اضافه می شوند. از گلهای اسطوخودوس می توان به روش های مختلفی استفاده کرد. آنها از نظر نان ، کیک عالی هستند و یا به ترش ، مربا و ژله اضافه می شوند. گل كورجت وقتی پر از پنیر فتا شود ، در خمیر آغشته شود و سریع سرخ شود ، بسیار خوشمزه است. اگر گل محمدی دارید که بوی خوبی دارد ، می توانید مطمئن باشید که طعم خوبی نیز خواهد داشت. بیشتر گلهای رز دارای طعم میوه ای لطیف هستند و بنابراین به نوشیدنی های خنک یا غذاهای میوه ای اضافه می شوند. گل های یاس بسیار معطر هستند و اغلب از آنها برای چای معطر استفاده می شود.

فقط گلبرگهای گل نیستند که می توانند به راحتی خورده شوند. دانه ها همچنین می توانند محصول گلهای خوشمزه باشند. دانه های خشخاش را به زیبایی روی یک قرص نان می پاشند. تخمه آفتابگردان همچنین وقتی به نان و سایر شیرینی ها اضافه شود ، خوشمزه است.

اگر شما علاقه مند به پرورش برخی از این گلها برای خوردن هستید ، چرا در نزدیکی درب آشپزخانه خود در گیاهان باغ در کنار گیاهان و گیاهان دیگر با کاربردهای آشپزی چند گیاه رشد نکنید تا در صورت نیاز به راحتی در دسترس باشند. اما به یاد داشته باشید که تمام گلهای باغ شما خوراکی نیستند ، بعضی از آنها در واقع سمی هستند ، بنابراین مراقبت کنید و مطمئن شوید که یک گل خوراکی را به درستی شناسایی کرده اید قبل از اینکه آن را بچینید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *